امام شناسی !!!

آری ...

اولین دردیکه موجب نشناختن امام برحق میشود را امام حسین در میدان عاشورا به ایشان می فرماید :

«شکمهایتان از حرام پر شده است»

خوردن لقمه های حرام قلب انسان را سنخت و سنگی می کند و حق را از آن خارج می کند, در حالیکه خودش متوجه نیست.

شنیدن کلام حرام گوش انسان را زنگار بسته و سنگین می کند, در حالیکه خودش متوجه نیست.

و دیدن حرام به مرور زمان موجب از بین رفتن دید و بصیرت انسان می شود, در حالیکه خودش متوجه نیست.

تا آنجا که هر روز امام زمان از کنارش رد می شود ولی او را نمی بیند. امام زمانش او را به کمک می خواند اما نمی شنود. کلام حق را می شنود اما نمی پسندد و نمی پذیرد و اینگونه می شود که هزاران نفر برای کشتن امام زمانشان جمع می شوند.

 

«دلبستگی به دنیا»

بدست آوردن مال و ثروت در هیچ جای اسلام بد و نکوهیده نبوده است و این دارایی یکی از نعمات خدا محسب می شود مانند سلامتی و زیبایی و صدای خوش.

حضرت علی اکبر از سن نوجوانی به تجارت روی آورده و از این راه دارای ثروت بسیاری بوده اند و هر ساله چادری در راه حاجیان برپا کرده و ایشان را به رایگان غدا و جای خواب می داده اند ولی زمانیکه پدر بزرگوارشان قیام می کند همه دارایی خود را در مدینه رها کرده و به سوی حمایت از امام زمان خود می شتابد و مانند ایشان نیز جناب زهیر ابن قین که تمامی ثروت خود را رها می کند تا حق را یاری نماید.

اما نکته مهم این است که هیچ گاه به خاطر بدست آوردن یا حفظ ثروت خود حق را زیر پا نگذاریم و دلبستگی به دنیا ما را از طلب حق  و پیروی از امام زمانمان باز ندارد.

 

چرا می گویند همه جا کربلاست و همیشه عاشوراست؟

چرا میگوییم لبیک یا حسین ؟

قاتل امام حسین یک تثلیث شوم  شیطانی در میان مردم و یک تثلیث شوم شیطانی در میان بزرگان زمان بوده است :

جهل, ترس و نفع سه قاتل اصلی امام حسین و یاران ایشان در واقعه عاشورا بوده, کم نبودند مردمی که نادانسته , برای رسیدن به ثروت و از ترس حکومت زمان خود به میدان کربلا آمده بودند.

زور و زر و تزویر سه قاتل دیگر امام حسین بوده اند , کم نبودند بزرگانی که برای رسیدن به حکومتهای بلاد, رسیدن به ثروتهای بسیار و به خاطر مصالح حکومت و مملکت امام زمان و برحق خود را در آن روز خونبار به خاک و خون کشیدند و تا ابد ملعون شدند...

آیا با این همه همیشه عاشورا و همه جا کربلا نیست ؟ آیا برای انتقام خون حسین  به جنگ ترس و جهل و نفع خود می رویم؟ یا در کام اژدهای سه سر زور و زر و تزویر بلعیده میشویم و آماده میشویم که امام زمان خود را به مقتل بکشیم ؟؟؟؟؟

 

حالا تصمیم با خود ماست حسینی باشیم یا یزیدی ؟

 

آن رشوه خوشمزه و پر و پیمان را بپذیریم و دست عباس را قطع کنیم؟

آیا به خاطر تنبلی و بیحالی خودمان با انجام ندادن کار ارباب رجوع فرق علی اکبر را بشکافیم ؟

در حمایت از کلام ناحق سیاسی کاران به امید امارت ری خودمان گلوی لطیف اصغر حسین را نشان تیر سه شعبه کنیم ؟؟؟؟

این ما و اینهم عاشورای همیشگی حسین!

این ما و این هم کل ارض کربلای حسین!

/ 3 نظر / 45 بازدید
امید

سلام از وبلاگت دیدن کردم وبلاگ زیبایی داری! پیشنهاد میکنم وبلاگتو توی لیست وبلاگ های ایرانی ثبت کنی تا بقیه هم بتونن بهت سر بزنن.[گل][گل] http://www.linc.ir

افزايش ترافيک با ارسال ايميل انبوه

سلام اگه خواستي از يه راه مطمئن بازديد سايت يا وبلاگت بيشتر بشه ارسال ايميل انبوه گروه آلفا رو امتحان کن http://forum.shopkeeper.ir/showthread.php?t=45137 AlphaGroup20@yahoo.com